CrossFit: Jak dbać o sprzęt?

tabata trening crossfit

Bywają chwile, w których jesteś „zajarany” nowym fantastycznym sprzętem. Musisz jednak wiedzieć, że nowy sprzęt nie będzie wiecznie nowy! „Konserwacja” to klucz do zachowania sprzętu na lata. W tym celu stworzyliśmy dla Was kilka podstawowych rad jak dbać o ekwipunek CrossFit:

 

Trening CrossFit Trójmiasto Rwanie snatch CrossTrec

CrossFit - Sztangi

Sztangi mogą być rozmontowywane z ciężaru. I powinny być! CrossFit słynie z tego, że wala się po sali dużo piasku i kurzu. Kurz i piasek wchodzą w zaciski i w obręcze ciężarów przez co utrudniają im obracanie się na sztandze. A wystarczy tylko delikatnie przesmarować sztangę jakimś smarem aby zapobiec rysowaniu i ścieraniu materiału. Pierwszy lepszy film na youtube Wam to pokaże.

 

 

Trening CrossFit Gdynia Row Anna Kaszuba

CrossFit - Wioślarz

Spinka trzymająca uchwyt we wiosłach to pułapka. Wiesz zapewne, że można uchwyt wioślarza podpiąć małą spinką dzięki czemu droga przyciągania go do klatki piersiowej  znacznie się skraca. W trakcie użytkowania wioślarza taki „myk” jest jak najbardziej dozwolony, lecz nieodpięcie uchwytu od przyrządu wywołuje przedłużone napięcie na łańcuch co w rezultacie może znacznie skrócić żywotność maszyny. Przechowuj uchwyt oddzielnie, odpięty od wiosła.

 

 

trening CrossFit Rope Climb Forfit Gdańsk

CrossFit - Liny

Problem z uszkodzonymi linami. W szczególności dotyczy on lin kompozytowych z tworzywa sztucznego. Jeżeli liny dla członków Twojego WOD-u są przybite na gwóźdź lub nabite na hak to możesz być pewien, że po krótkim okresie te wrażliwe punkty się po prostu zniszczą. Przywiązuj je do zaokrąglonych trwałych uchwytów, powierzchni lub chociaż obwiąż wokół dwóch gwoździ to znacznie poprawi komfort lin w szczególności jak wchodzi po niej jakiś DZIK.

 

 

Trening CrossFit Fitmania Olsztyn wall ball

CrossFit -Piłki

Piłka lekarska to nie piłki do „walenia”(slam ball). Może to zabrzmieć dziwnie ale żeby Twoje piłki lekarskie wytrzymały trochę dłużej warto zainwestować właśnie w slam Ball. Wiele firm nie przyjmuje gwarancji na piłki lekarskie ponieważ stwierdzają one, że użytkowano je do wszelkiego rodzaju uderzeń np. o ziemie. Slam Ball to te gumowe piłki lekarskie bardzo często używane w CrossFit Games.

Sami widzicie, jest nad czym się zastanawiać. Nowość naszego sprzętu odejdzie. Jak szybko? To zależy tylko od nas!!!!

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Ćwiczenia w ciąży: czy trening jest bezpieczny?

Kobiety w ciąży często słyszą: "musisz odpoczywać", "nie przemęczaj się", "wrócisz do sportu po urodzeniu dziecka", "nie dźwigaj", "nie biegaj", "często leż...

Trening CrossFit - Kiedy i jak odpoczywać

Ważna kwestia w crossfitowym świecie. Kiedy i jak odpoczywać?

Jak powinien wyglądać trening CrossFit

Czy można obiektywnie stwierdzić, że dane zajęcia są poprowadzone dobrze a inne nie czy też jest to kwestia czysto subiektywna? Obstawiamy pierwszą opcję.
© 2015 Trec Nutrition Sp. z o.o. All rights reserved
projekt i realizacja: [zjednoczenie]