Polskie Krosfity – Spełnione marzenia

CrossFit Nowy sącz

Polskie Krosfity wróciły do nas po długiej przerwie razem z Kariną Klimek, która po 4 miesięcznej pauzie wznawia treningi do The Open. Wznawia treningi i to nie byle gdzie bo w nowo otwartym afiliowanym boxie CrossFit Nowy Sącz. Trzeba podkreślić, że mimo braku treningu siłowego Karina nie zrezygnowała z ruchu a więc jest to już 9 miesiąc przygotowań do ostatecznego testu.  Oczywiście przed samym finałem Karina musiała zaliczyć swój  CrossFitowy debiut a było to na 9 edycji Battle of the Machines w Box CB163 w Bydgoszczy.

Polskie CrossFity – CB163

Zanim  o samych zawodach i całej rywalizacji warto wspomnieć o historii 4 letniego już CB163 Bydgoszcz. Opowieść o  CB163 to historia boxu wybudowanego rękami samego właściciela, która zaczęła się od klubu fitness i organizowania darmowych treningów CrossFit w parku. Po pół roku, kiedy na dworze zrobiło się zimno, amatorzy-zapaleńcy CrossFitu przenieśli się na salę ciężarowców bydgoskiej Zawiszy. Od tej pory grupa bydgoskich CrossFit-owców zaczęła się prężnie rozwijać – od 8 osób trenujących 2 razy w tygodniu do 30 osób, które mogły uczęszczać na zajęcia 4 razy w tygodniu. W momencie kiedy wyniki przerosły oczekiwania Sebastiana(właściciela CB163) postanowił on otworzyć własny box. Mimo braku funduszy Seba się nie poddał i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce - dosłownie. Dzięki samozaparciu stworzył fantastyczny box w stylu garażowym, gdzie własnoręcznie wycinał fragmenty podłogi z ogromnego, ważącego 5 ton, taśmociągu.

Polskie Krosfity – Battle of the Machines

Battle of the Machines to jedne z największych, jeśli chodzi o liczbę uczestników, zawody CrossFit w Polsce, prowadzone w niesamowitej rodzinnej atmosferze(jak to na CrossFit przystało). Pierwsze edycje organizowane były co 2-3 miesiące. Obecnie CrossFitowcy spotykają się w Bydgoszczy co pół roku. Dzięki wytrwałości organizatorów zawody Battle of the Machines wpisały się do kalendarza CrossFit jako stały punkt a my

 

Patrząc na Karinę bardzo łatwo uświadomić sobie, że każdy z nas może poczynić podobne albo nawet większe postępy w sporcie– wystarczy WALKA!

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

CrossFit Games Region Europa: podsumowanie

W miniony weekend zakończyły się Regionals, w tym nasze europejskie (Meridian) Czas na podsumowanie...
© 2015 Trec Nutrition Sp. z o.o. All rights reserved
projekt i realizacja: [zjednoczenie]