Reebok CrossFit Nano 5.0

Reebok CrossFit Nano 5.0

Firma Reebok co roku prezentuje nam nowe modele butów do CrossFitu, najbardziej popularna to oczywiście NANO.

Ok ale czy zmiany zachodzące w butach to zmiany na lepsze, czy mając je na nogach sprawisz, że żelazo będzie samo latać a ty staniesz się Ryśkiem swojego boxu?

 

Od razu pominę kwestię wyglądu, kolorystyka, nadruk to kwestia indywidualna, przejde od razu do kwestii praktycznych.

 

Kuloodporne buty

W nanosach zrezygnowano z technologii Duracage, czyli z siatki z tworzywa sztucznego na rzecz KEVLARU. W serii nano to nowość, wcześniej materiał ten został użyty w  Reebok CrossFit Compete 16:4. Model ten był stworzony przy współpracy z Richem Froningiem.

Kevlar sprawił, że but jest lżejszy od swojego poprzednika, a jednocześnie wytrzymały, oprócz tego stopa dobrze w nim oddycha.  Dzięki temu materiałowi but w większości przylega idealnie do stopy. Jedyne zastrzeżenie miałem do śródstopia, gdzie wyczuwalny był luz, jednak biorąc pod uwagę konstrukcję i krój stopa nie „lata” w bucie.

 reebok crossfit nano 5.0 review test zpump fusion

 

„Prepare for the unknwn”

Treningi stawiają nasz organizm licznym wyzwaniom- identycznie jest z obuwiem. Burpees, HSPU, bieg na sztucznej nawierzchni czy trening outdoor-owy, wszystko to mocno eksploatuje nasz sprzęt.

Nowością w bucie jest również podeszwa, może nie tak dosłownie, ale zastosowano nowy system rowków i nacięć, które realnie polepsza przyczepność buta z podłożem

Nadal uważam że nanosy nie są butami do biegów długodystansowych. Owszem mamy amortyzację zapewnioną,  ale nie do stricte biegania.

Nadal zastosowane jest zabezpieczenie na czubkach butach- dzieki czemu przy padnij powstań nie bedziemy "zrywać" podeszwy buta.

W temacie podeszwy- jest usztywniona , dobrze się to sprawdza przy elementach z dwuboju czy wall ball-ach, dając dobrą stabilizację, wskoki na skrzynie również nie sprawiają problemów jak np. w butach miękką podeszwą.

Ofkors nie zastąpi nam to butów ciężarowych, ale da nam możliwość działania bez obawy o nasze kończyny (Pamiętaj technika) .

Kolejna kwestia to wspinaczka po linie, w nanosach zastosowano technologię RopePro, przyczepność podczas wchodzenia jest bardzo dobra, różnica w porównaniu z innymi butami znacząca. Po kilku wspinaczkach i zejściach nie zanotowałem uszkodzeń czy przetarć zarówno na podeszwie jak i na kevlarze, sam może nie poczułem się PRO, ale źle nie było ;) .

reebok crossfit nano 5.0 review test zpump fusion

 

Podsumowanie

W bucie będziesz śmigał jak szalony, a tak na serio… Z pewnością pomoże Ci podczas workoutów. Ciężary, elementy gimnastyczne przyjdzie Ci w nich opanować dużo łatwiej niż w butach typowo siłownianych.

Jeżeli masz zamiar biegać na dalekie dystanse z endo- nie polecam, co innego w temacie WOD-ów.

Jeżeli wyciskałeś z siebie siódme poty w „czwóreczkach” możesz potrzebować z 2 dni aby się przyzwyczaić do większej elastyczności buta i kevlaru.

Ceny latają jak szalone dlatego tez daje Link do sklepu ( TU ) abyś mógł sprawdzić jaki jest asortyment kolorystyczny .

 reebok crossfit nano 5.0 review test zpump fusion

But polecam warty uwagi i zakupu

Pamiętaj że but za Ciebie nie będzie dźwigać, robić pr-ów ale z pewnością Ci w tym pomoże.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Test Bumperów Thorn Fit+

Firma Thorn Fit wypuściła nową serię bumperów. Poprosili Strumyka oraz All Bryka o przetestowanie i przekazanie swojej opinii
© 2015 Trec Nutrition Sp. z o.o. All rights reserved
projekt i realizacja: [zjednoczenie]