The Berlin Throwdown

Berlin Throwdown

The Berlin Throwdown to turniej, który składa się z dwóch faz: fazy kwalifikacji online oraz fazy finałowej, która odbędzie się 9 i 10 lipca w Berlinie na stadionie lekkoatletycznym Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark.

 

FAZA KWALIFIKACYJNA

Zapisy na te prestiżowe zawody już się rozpoczęły !!! Potrwają do 22 maja. Zawodnicy mogą wystartować w dwóch dywizjach:

- Męska i Kobieca RX – Zawodnik może wyskalować konkretny WOD pod swoje możliwości wtedy jednak musi liczyć się z tym że nie dostanie kwalifikacji do turnieju finałowego w Berlinie. Do Berlina kwalifikują się osoby, które wykonają WOD-y zgodnie z zaleceniami organizatorów.

 - Drużynowy RX – Drużyny składają się z dwóch zawodników tej samej płci. Każdy zawodnik może wziąć udział w turnieju indywidualnym i drużynowym. Dozwolone jest także formowanie tzw. SuperTeam czyli zawodnicy z jednej drużyny nie musza ćwiczyć na tym samym boxie, żyć w tym samym mieście czy kraju, nie muszą być również tej samej narodowości. Turniejowe WOD-y będą publikowane tego samego dnia co indywidualne. WOD-y kwalifikacyjne mogą zostać wykonane indywidualnie a punkty dodane zostaną do puli drużyny.

Do berlińskiego finału zakwalifikuje się 3 najlepszych zawodników, 3 najlepsze zawodniczki, 3 najlepsze teamy męskie i żeńskie oraz 3 najlepszych zawodników i zawodniczek z wyskalowanych WOD-ów. Każdy z nich zostanie poddany weryfikacji video, dlatego bardzo ważn aby nagrywać swoje WOD-y. Jeżeli sędziowie uznają, że wynik wpisany nie zgadza się z ich oceną materiału video pod uwagę zostanie wzięty następny zawodnik/drużyna z listy.

 

Turniej wyskalowany

Nie każdy jest już gotów aby rywalizować z profesjonalistami. Niemniej rywalizacja jest niezwykle przyjemna oraz daje Ci szansę na sprawdzenie swoich możliwości. Dlatego też Berlin ThrowDown oferuje Wam turniej dla amatorów, w którym zawodnicy będą wykonywali te same lub podobne workouty ale z innymi ciężarami. Jest to świetna okazja dla początkujących, zbierających doświadczenie CrossFitowców. Jednakże należy pamiętać, że osoby biorące udział w turnieju wyskalowanym nie mają prawa kwalifikacji do turnieju głównego w Berlinie. Turniej ten ma być motywacją i szansą na rozpoczęcie zawodowej kariery CrossFitowca. Nagrodzeni zostaną trzej najlepsi zawodnicy i trzy najlepsze zawodniczki.

 

Dodatkowe informacje:

- Kwalifikacje trwają od 2 do 22 maja.

- W każdy poniedziałek przez 3 tygodnie trwania kwalifikacji o godzinie 22 publikowany będzie kolejny WOD

- Zawodnik biorący udział w zawodach musi uzupełnić wszystkie wyniki przed końcem kwalifikacji. Zapisy na kwalifikacje będą otwarte do ostatniego dnia kwalifikacji.

- WOD 1 zostanie opublikowany w poniedziałek 2 maja o godzinie 22.

- WOD 2 zostanie opublikowany w poniedziałek 9 maja o godzinie 22.

- WOD 3 zostanie opublikowany w poniedziałek 16 maja o godzinie 22. Należy wprowadzić wyniki wszystkich WOD-ów do niedzieli 22 maja do godziny 22.

- Wszystkie Workouty muszą być wykonywane w boxie wpisanym/współpracującym z organizatorami. WOD musi być oceniany przez sędziego posiadającego uprawnienia trenera CrossFit level 1.

- Klasyfikacja zawodników będzie non-stop dostępna w trakcie trwania kwalifikacji oraz będzie jak najszybciej uzupełniana przez organizatorów. Zależnie od miejsca zawodnicy będą otrzymywali punkty, na koniec powstanie z tego klasyfikacja końcowa.

- Zawodnicy, którym uda się zakwalifikować do finałów otrzymają maila w czwartek 26 maja i będą mieli 3 dni(niedziela 29 maja godzina 22) aby na niego odpowiedzieć. Gamoń, który tego nie zrobi zostanie usunięty a na jego miejsce organizatorzy wezmą kolejną osobę z listy.

Oto najważniejsze informacje dotyczące kwalifikacji turnieju Berlin Throwdown. Wraz z postępem turnieju organizatorzy będą ujawniali więcej szczegółów dotyczących Finału w Berlinie. Jeżeli chcecie doczytać na temat turnieju oto link do jego oficjalnej strony: http://www.berlin-throwdown.com

POWIĄZANE ARTYKUŁY

4 sposoby na zwiększenie siły

Mamy dla Was 4 alternatywne ćwiczenia na poprawę siły i wytrzymałości mięśniowej:

CrossFit Games Region Europa: podsumowanie

W miniony weekend zakończyły się Regionals, w tym nasze europejskie (Meridian) Czas na podsumowanie...

Z kanapy na CrossFit

Sprawdź co powinieneś wiedzieć zanim zejdziesz z kanapy i pójdziesz na trening CrossFIt.
© 2015 Trec Nutrition Sp. z o.o. All rights reserved
projekt i realizacja: [zjednoczenie]